ATKURTAI LIETUVOS VALSTYBEI – 100!

Laukai gražiai sugulę,

miškai žaliai sužėlę,

baltoji mano gulbe,

juodų arimų gėle!

Kiek rovė – neišrovė.

Kiek skynė – nenuskynė.

Todėl, kad tu  – šventovė.

Todėl, kad tu – tėvynė…

 

                                                                       (J. Marcinkevičius)

 

Švenčiant garbingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį,  Marijampolės vaikų lopšelis – darželis „Šypsenėlė“ pasipuošė Valstybine vėliava, geltonais, žaliais ir raudonais balionais, languose kylančiomis į dangų trispalvėmis kregždutėmis, medeliai didžiavosi vaikų papuoštais trijų spalvų darbeliais.

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ pedagogės A. Lozoraitienė, R. Česaitienė ir meninio ugdymo pedagogė D. Bičkauskaitė Lietuvos gimtadienio išvakarėse, sukvietė visą darželio bendruomenę ir vaikučius į šventinį rytmetį „Skambėki, šimtmečio tėvyne“.

Į gimtadienį vaikučiai atėjo nešini dovanėlėmis Lietuvai. Patys pasipuošę tautiniais rūbeliais, juostomis, karūnomis, kepuraitėmis, laikydami rankose laivelius, kuriuose užrašė pačius šilčiausius ir nuoširdžiausius linkėjimus mylimai Tėvynei.

Prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio prisijungė ir patys mažiausi darželio ugdytiniai. Jie, dailės studijos pedagogės Danutės Vaičiulienės paskatinti bei pamokyti, dideliame lape aplikavo gėles, vandens lašelius, žuvytes, paukštelius, plėšydami ir klijuodami po mažą spalvoto popieriaus skiautę, taip sukurdami Lietuvos gamtovaizdį: lauką, pievą, kelią, upę, pagal Justino Marcinkevičiaus eiles „Tai gražiai mane augino“.

Šventę vainikavo įstaigos direktorės Aldonos Stagniūnienės sveikinimo žodis. Direktorė džiaugėsi, kad vaikų širdelėse kalasi tvirti meilės tėvynei, kalbai, atminimui daigeliai, linkėjo visiems geros kloties.

O kaip gimtadienis be torto? Direktorė kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičiene vaišino trispalviu tortu, trispalviais grybukais, kurių norėjo paragauti visi: ir maži, ir dideli.