Išvyka į Kadagių slėnį

Puoselėjant įstaigos tradicijas ir pasitinkant Mokytojo dieną, lopšelio – darželio direktorė Aldona Stagniūnienė spalio pirmąjį sekmadienį pakvietė įstaigos bendruomenę aplankyti Kauno raj. esantį Kadagių slėnį. Puikus oras ir gera nuotaika lydėjo visą dieną. Turėjome galimybę ne tik atsikvėpti po darbo savaitės, bet ir pasigrožėti nuostabiu Lietuvos rudenėjančiu gamtos peizažu.

Sužinojome, kad Ronakalniui pavadinimą sugalvojo žmonės gyvenę Nemuno slėnyje prieš jo užtvenkimą, kad kadaise Kadagių slėnis buvo užkeiktas. Vaikščiodami slėnio takais, jautėme upelio, kurio aplinka yra visiškai natūrali, vandenų skleidžiamą vėsą ir drėgmę. Kadagių slėnis – tai gamtos oazė užpelkėjusiais slėniais, svarbiausias akcentas kvapų augalai, daugelis jų itin reti, pvz. vikiai, šimtamečiai ąžuolai ir pušys. Čia aptinkama retų grybų, galinčių užauginti net 10 kg. Sveriantį vaisiakūnį panašų į baltą balioną.

Gamtos grožio įkvėpti apsilankėme miške. Pasivaikščioję po miško gryną orą, pabuvę jame ilgesnį laiką, atgavome jėgas ir sveikesni su pakilia nuotaika grįžome namo.

 

x