„ŽIOGELIAI“

IUG „Žiogeliai“

 

Ikimokyklinio ugdymo grupė „Žiogeliai“ ugdymo procesą vykdo pagal individualią lauko pedagogikos programą „Vaikystė gamtos prieglobstyje“. Ugdymo(si) procesas organizuojamas, atsižvelgiant į vaikų gebėjimus ir tuo metu jiems aktualias veiklas. Siekiame, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje, stiprintų darnią fizinę ir psichinę savo sveikatą. Jaustųsi laukiami, mylimi ir laisva valia galėtų bendrauti, mokytųsi iš patyrimų.

Grupės kasdieninė ugdomoji veikla susideda iš 5 veiklos dienų: pirmadienis – darbų diena, antradienis – sporto diena, judėjimo diena, trečiadienis – didžiojo žygio diena, ketvirtadienis – menų diena, penktadienis – gaminimo, eksperimentų diena. Kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į pasirinktą ugdymo(si) temą, keliaujame į žygius po Pašešupio parką, Marijampolės miestą, tapome, lipdome, konstruojame lauke, žaidžiame judriuosius žaidimus, važinėjamės dviračiais ar paspirtukais, šokame, vadiname, dainuojame, atliekame eksperimentus. Veikdami gamtos apsuptyje, stipriname meilę gamtai, gebame tyrinėti, atpažinti gamtos pokyčius ir priežastis, kurti naudojant gamtinę medžiagą. Vaikai būdami gamtoje, jaučiasi natūraliai, drąsiau bendrauja su bendraamžiais, noriai atranda kūrybą, domisi juos supančia aplinka.

 

Grupėje dirbančios mokytojos pagal ikimokyklinio ugdymo programą: Danguolė Masionytė (auklėtoja) ir  Ineta Levulienė (auklėtoja metodininkė), mokytojo padėjėja Vaida Spūdienė