2018 m. birželio 1 dieną, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ bendruomenė sukvietė visus vaikučius ir miestelėnus į Poezijos parką pristatyti ir užbaigti unikalų projektą – ilgiausią vaikų piešinių ir poezijos knygą „MANO GIMTIEJI NAMAI – MARIJAMPOLĖ“. Kūrybinis projektas startavęs dar balandžio mėnesį Marijampolės kultūros centre poezijos švente „Poezijos paukštė“, baigėsi tikra vaikystės ir šypsenų švente.
Parodos – akcijos iniciatorė ir idėjos autorė, vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ direktorė A. Stagniūnienė teigė, kad pristatytas ypatingas, bendras Marijampolės moksleivių ir ikimokyklinukų kūrinys, knyga pasirinkta neatsitiktinai. Anot idėjos autorės, knyga vienas svarbiausių dalykų, lydinčių mus nuo pat vaikystės visą gyvenimą, iš jos mes semiamės išminties, žinių, o prisidėdami prie jos kūrimo tobuliname savo gebėjimus, kūrybinę raišką.
Ilgiausią knygą kūrusias ir renginyje dalyvavusias įstaigas pristatė lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Šalaševičienė, besidžiaugdama net penkiais šimtais mažųjų kūrėjų ir šešiasdešimčia pedagogų iš Marijampolės R. Stankevičiaus, „Ryto“, „Šaltinio“ pagrindinių mokyklų, Šv. Cecilijos gimnazijos, „Žiburėlio“ mokyklos – daugiafunkcio centro, vaikų lopšelių – darželių „Nykštukas“, „Pasaka“, „Rasa“, „Rūta“ ir „Šypsenėlė“. Ilgiausiame kūrinyje atgulė mintys, poezija, piešiniai su gražiausiais Marijampolės miesto parkais, pastatais, paminklais ir gimtojo krašto gamta. Kuriant knygą, buvo siekta ilgiausios knygos rekordo. Išmatavus paaiškėjo, kad Poezijos parką papuošė 105,40 m. ilgio knyga – pergamentinis ritinys.
Projektą vainikavo šventinis renginys, kuriame meninę programą pristatė lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ ugdytiniai, jų tėveliai bei pedagogės. Šventę vedė auklėtoja – metodininkė A. Lozoraitienė. Šokio žingsneliu scenoje lyg paukštės sparnus skleidė „Boružėlių“, „Smalsučių“ ir „Ežiukų“ grupių mergaitės (vadovė B. Želvienė). Eilės apie vaikystę, gimtą miestą ir tėvynę skriejo iš mažųjų Gustės Šalaševičiūtės, Karilės Senkutės, Urtės Kubiliūtės, Agnės Stadaliūtės ir Urtės Mikučiauskaitės lūpų. Linkėdami visiems geros vasaros, nuotaikingą šokį „Spindulėlis“ sušoko „Vabaliukų“, „Svajokliukų“ ir „Saulės zuikučių“ grupių vaikai ir jų pedagogės: I Levulienė, G. Mozūraitienė, J. Jasiulevičienė. Didingai nuskambėjo šiam projektui sukurta, „Šypsenėlės“ ansambliečių atliekama, daina „Gimtas mieste”, kuriai žodžius parašė poetė Z. Gaižauskaitė, o muziką sukūrė meninio ugdymo pedagogė D. Bičkauskaitė. Jautrų ir nuoširdų tėvelių ir dukrų šokį dovanojo „Saulės zuikučių“ grupės mergaitės ir jų tėveliai.
Šiltą ir saulėtą pirmąją vasaros dieną Poezijos parke visus susirinkusius sveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas R. Makauskas ir švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Vaznienė. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos už ilgiausios vaikų piešinių ir poezijos knygos „Mano gimtieji namai – Marijampolė“ kūrimą. Parodos – akcijos dalyvius pradžiugino jiems įteikti lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ paruošti mini pergamentai apie įstaigas, vaikus, pedagogus dalyvavusius knygos kūrime.
Šventės pabaigoje į dangų kilo rožiniai balionai, simbolizuojantys taiką ir nešantys vaikų svajones. O svajonių būta ir saldžių – visus susirinkusius ledais vaišino projekto partneriai.
Prie knygos kūrimo prisijungė darželio pedagogės: R. Delnevičienė, M. Kažemėkienė, N. Čeplinskienė, J. Jasiulevičienė, D. Bičkauskaitė, D. Vaičiulienė, P. Spūdienė, socialinė pedagogė A. Liepinienė, darželio ūkvedė V. Zaveckienė.
Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“
vyresn. auklėtoja Gitana Mozūraitienė
meninio ugdymo pedagogė Dovilė Bičkauskaitė