Jau dešimtus metus iš eilės visoje Lietuvoje, šurmuliavo visuomeninė akcija „Darom 2017“.  Marijampolės savivaldybės administracijos bei Gamtos tyrimo ir ekologinio švietimo stoties Marijampolės mieste organizatoriai sukvietė dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje DAROM 2017, kuri balandžio 22d. 10.00 val. subūrė visus Lietuvos žmones, o jų tarpe ir mažą grupelę Marijampolės l/d „Šypsenėlė“ narių. Šis projektas skatina Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprina visą bendruomenę. DAROM pagrindinis tikslas išlieka atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas Lietuvoje, bei visame pasaulyje ir skatinti savanorystės, bendruomeniškumo ir pilietiškumo jausmą.

Organizuotoje akcijoje „DAROM 2017“ mūsų l/d „Šypsenėlė“ direktorės A. Stagniūnienės iniciatyva prisijungė ir šios įstaigos bendruomenė. Nepabūgę darganoto ryto darželio darbuotojos: ūkvedė Neringa Valukonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė, auklėtojos – Rasa Grigienė, Ineta Levulienė, Jolanta Jasiulevičienė, Marina Kažemiekienė, Rasa Delnevičienė, Vilma Pūkienė, Gitana Mozūraitienė  rinkosi į įstaigos kiemą, iš kurio patraukė į Marijampolės Pašešupio parko teritoriją rinkti šiukšlių.

Akcijos dalyvės džiaugėsi, kad šiais metais šiukšlių pastebimai mažiau nei ankstesniais metais. Tačiau įspūdingesnių radinių vis tiek teko aptikti. Iš krūmų buvo ištraukta džinsų, padangų, daug maisto pakuočių: batelių, traškučių, saldainių, cigarečių  pakelių ir t.t. Švaresne tampanti gamta susirinkusias apdovanojo nušvitusia saule.

Galime pasidžiaugti, kad jau šiandien galime matyti teigiamus rezultatus, nes su lig kiekvienais metais surenkamų šiukšlių kiekis stipriai mažėja, o žmonių sąmoningumas gamtos puoselėjimu ir išsaugojimu vis auga.

Be pertraukėlės plušdamos, keletą valandų užtrukę talkoje, džiaugėmės atliktu darbu. Pabaigtuvėms Rygiškių Jono gimnazijos stadione talkos dalyviams buvo įteikti padėkos raštai,  buvo vaišinamasi kareiviška koše, spurgomis, ledais, kuriuos talkininkams dovanojo rėmėjai.

Žmogui visais laikais nedavė ramybės trys klausimai: kas jis yra? Kas yra pasaulis? Ir kas yra švari aplinka, kurioje jis gyvena? Aplinkai pavadinti žmogus sukūrė ne vieną pavadinimą: žemė, gamta, biosfera ir daug kitų. Tačiau dabar svarbiausias ir daugiausia rūpesčių sukeliantis klausimas yra TARŠA. Gal jau LAIKAS atsibusti ir susimąstyti apie aplinką, kuri tokia svarbi žmogui.

O mes išmokome šūkį – jei neteršime gamtos,

gamta mums padėkos!

 

Vyresnioji auklėtoja Ineta Levulienė

 

x