BAIGIAMASIS PROJEKTO „PAVASARIS SU LAISVĖS PAUKŠTE“ RENGINYS

Birželio 1 – oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Minint šią dieną, mūsų darželio kieme įvyko respublikinio meninio – kūrybinio projekto „Pavasaris su Laisvės paukšte“ antrasis etapas – šventinis koncertas. Projektas, kuris buvo įgyvendinamas nuo 2022 m. balandžio 14 d. skirtas – Prisikėlimo šventės laukimui, tautų laisvės įprasminimui, solidarumui su Ukrainos žmonėmis palaikyti, Vaikų gynimo dienai ir tarptautinei kultūros dienai paminėti.

Nuo pat ryto įstaigos kieme šurmuliavo vaikai, jų tėveliai, į renginį pakviesti svečiai ir mokytojai. Darželio direktorė Aldona Stagniūnienė sveikino projekto dalyvius, pristatė renginio svečius – žinomą vaikų poetę Zitą Gaižauskaitę, Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekos Draugystės padalinio vedėją Danutę Lukšienę, kurios dėkojo už darnų ir ilgalaikį bendradarbiavimą. Atvykusius iš Marijampolės lopšelių – darželių „Rūta“, „Rasa“, „Želemenėliai“ ir Marijampolės ,,Žiburėlio“ mokyklos – daugiafunkcio centro ir mūsų darželio projekto dalyvius darželio direktorė apdovanojo ne tik Padėkos raštais, bet ir dovanų krepšeliais.

Renginio svečius sveikino ir mūsų mažieji atlikėjai: Elija Verbylaitė, Austėja Kalasauskaitė, Ugnė Dvylytė, Ema Sujetaitė, Neitas Šadževičius (IUG „Žiogeliai“), Kristupas Pucilauskas, Erikas Balsevičius, Rugilė Diliūtė, Kotryna Žarnauskaitė, Enrika Šalaševičiūtė, Urtė Degutytė (IUG „Kodėlčiukai“). Didelio dėmesio ir aplodismentų susilaukė nuskambėjusi daina „Laisvė“, kurią atliko meninio ugdymo mokytoja ir „Žiogelių“ ugdytinė Austėja. Direktorė pasidžiaugė jaunaisiais artistais ir dėkojo juos paruošusioms ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Rasai Česaitienei, Danguolei Masionytei, meninio ugdymo mokytojai Dovilei Bičkauskaitei ir renginio vedėjai Gitanai Mozūraitienei.  

Pasibaigus šventinei renginio daliai, visi susirinkusieji buvo pakviesti margaspalviais pačių padarytais Laisvės paukščiais papuošti Draugystės medį. Toliau dalyvių laukė lauko kūrybinės erdvės. Pirmoji erdvė – „Poezijos skrynelė“. Čia vaikučius pasitiko renginio viešnia poetė Zita Gaižauskaitė. Ugdytiniai klausėsi skambių, vaizdingų, parašytų vaikams suvokiama kalba, labai melodingų ir ritmingų eilėraštukų. Poetė pasipuošusi skrybėlaite ir skraiste, greitai prisijaukino ir sudomino vaikučius savo kūryba, dalijo autografus, kvietė vaikučius vartyti, skaityti knygeles, saugoti jas, glausti prie širdelių.

Antroji erdvė – „Pojūčių namelis“. Šiame namelyje apsilankiusius pasitiko ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vaida Spūdienė ir Rasa Grigienė. Vaikai turėjo galimybę patys atrasti neįtikėtinų veiklų: konstruoti su didžiulėmis kaladėmis, kurti robotus, vaidinti, patikrinti savo pėdukių jautrumą bei išbandyti dar daug įdomių dalykų.

Trečioji erdvė –  dailės –  „Vaikystės spalvos“. Čia šeimininkavo ir vaikučius pasitiko ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irma Bagdonienė. Vaikai štampavo guašu ant akmenų, vaškinėmis kreidelėmis spalvino įvairiausius trafaretus. Mažieji dailininkai sukūrė meninę sienelę, liedami dažus ant permatomos plėvelės, prie kurios labai noriai visi fotografavosi. Lauko grupės aikštelė nušvito pačiomis ryškiausiomis vaikystės spalvomis.

„Pajudėk, pakrutėk gerą nuotaiką turėk“ – taip buvo pavadinta sporto erdvė. Norinčius sportuoti pasitiko Klounas, kurį įkūnijo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marina Kažemėkienė, o kartu su juo vaikučius išjudino ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Valiulienė. Visi smagiai sportavo, šoko, dainavo, žaidė lauko šaškėmis, sprendė įvairias sportines užduotis, rungėsi kuris stipresnis.

Meninio kūrybinio projekto „Pavasaris su Laisvės Paukšte“ iniciatorė darželio direktorė Aldona Stagniūnienė ir organizatoriai ikimokyklinio ugdymo mokytojos Gitana Mozūraitienė, Irma Bagdonienė, meninio ugdymo mokytoja Dovilė Bičkauskaitė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė džiaugėsi, kad įgyvendinant projektą pavyko sustiprinti bendruomeniškumo jausmą, parodyti dėmesį vienas kitam, atskleisti meilę ir palaikymą Ukrainos tautai, kad geros nuotaikos ir puikių emocijų nesugadino vėsokas vasaros lietus.