DALYVAUJAME RESPUBLIKINIAME PROJEKTE „ŽALIASIS VIRUSAS“

Augalai yra varomoji jėga Žemėje. Jie formuoja planetos paviršių ir augina visa, kas gyva. Ypač svarbu, kad vaikai nuo mažumės turėtų galimybę gyventi tarp augalų ir suprastų jų reikšmę. Juk augalai gali ne tik puošti patalpas, bet ir gali būti naudingi sveikatai.

Šiame projekte, direktoriaus pavaduotojos Rasos Šalaševičienės paskatintos, panoro dalyvauti darželio ikimokyklinio ugdymo grupės „Ežiukai“ ir „Spalviukai“. Vieni iš jų auginimui pasirinko prieskonines žoleles, kiti – gėlę ir dekoratyvinį lazdyną. Ugdytiniams buvo sudarytos sąlygos dalyvauti visame augalo augimo procese, t.y. vaikai kartu su auklėtoja augalus pasėjo mažuose vazonėliuose, laistė, prižiūrėjo, augino. Visą procesą fiksavo nuotraukose.

„Ežiukų“ grupės ugdytiniai kartu su savo auklėtoja Rasa Delnevičiene užaugintus prieskonius padovanojo mūsų įstaigos direktorei Aldonai Stagniūnienei, kuri dovanų gavo kvapųjį čiobrelį. „Ežiukai“ nepamiršo ir mūsų socialinių partnerių, t.y. Marijampolės švč. Marijos globos namų. Jiems vaikučiai kartu su ugdytinės Mantės mamyte padovanojo: mairūną, baziliką, krapų, petražolių.

„Spalviukų“ grupės auklėtoja Vilma Pūkienė ir jos ugdytinai pačių užaugintą gėlę taip pat dovanojo darželio direktorei. Ši grupė, norėdama prisijungti prie mūsų įstaigos aplinkos puoselėjimo, riešutą padovanojo ūkio dalies vedėjai, kuri informavo, kad šis augalas bus pasodintas darželio teritorijoje.

Šiuo projektu siekėme ugdyti vaikų žmogiškąsias vertybes: meilę žmogui ir gamtai, skatinome vaikus įvairiomis formomis skirti dėmesį šalia esantiems žmonėms.