Birželio 9 d. Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje „Šypsenėlė“ lankėsi Turkijos ir Čekijos ikimokyklinių įstaigų pedagogai, lydimi Marijampolės atstovės docentės, daktarės  Sigitos Montvilaitės. Darželio direktorė Aldona Stagniūnienė supažindino svečius su įstaiga. Vaikščiojant  įstaigos teritorijoje, direktorė pasakojo apie įrengtas lauko erdves: sveikatingumo takelį, „Pojūčių namelį“, lauko šaškių lentą, „Lauko bibliotekėlę“, „Vabalų viešbutį“, lauko virtuvėles, sportinius įrengimus, Žaliąjį kalnelį, meno erdves. Svečiams labai patiko lauko darže auginamos daržovės ir uogos.

Lauko grupės „Žiogeliai“ erdvėje ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Valiulienė, jos padėjėjos Laura  Diminskaitė ir Ana Obelienienė su savo ugdytiniais rinko vaistažoles, kalbėjo apie jų naudą žmogui. Visus vaišino sveikuoliškais sausainiais ir įvairų vaistažolių arbatomis.       IU grupės „Boružėlės“ aikštelėje apsilankiusius sutiko ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Grigienė. Ji papasakojo svečiams apie vaikučių veiklą ir savo sukurtas ugdymo priemones lauke. Visus sužavėjo grybų šeimyna, pagaminta iš paprastų buitinių daiktų. Kitose grupių aikštelėse pedagogai pamatė kasdieninį mūsų mokytojų darbą lauke su ugdytiniais. Vėliau turėjo galimybę apsilankyti grupėse.

Aktų salėje Turkijos ir Čekijos ikimokyklinių įstaigų pedagogams darželio direktorė pristatė  pranešimą „Kaip prisijaukinti lauką“, akcentuodama lauko pedagogikos privalumus, vaikų ugdymo lauke naudą. Užsienio pedagogai pasidžiaugė įvykusiu susitikimu, dėkojo direktorei už įdomų ir išsamų įstaigos pristatymą, įteikė saldžių dovanėlių. Gražių žodžių negailėjo Marijampolės kolegijos Vaikystės pedagogikos studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Sigita Montvilaitė, akcentuodama tolimesnį kolegijos ir darželio bendradarbiavimą.

 

x