Derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2017“

Marijampolės savivaldybės organizuotoje vienoje ryškiausių ir gausiausių rudens švenčių  „Sūduvos kraitė 2017“ kaip ir kiekvienais metais įstaigos direktorės Aldonos Stagniūnienės iniciatyva dalyvavo ir mūsų darželis.  Šių metų šventė skirta Tautinio kostiumo metams, nes, siekiant populiarinti tautinius rūbus, 2017-ieji metai paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautiškas rūbas siejamas su etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiška bei etnografiniu regionų išskirtinumu.

Atsižvelgiant į šventės sumanymą, pasidabinome Tautinio kostiumo rūbais ir kitais akcentais – papuošalais, šiaudinėmis skrybėlėmis, vainikėliais. Kūrybinė grupė „Želmenėliai“, grupės lyderė Ineta Levulienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė įtraukė visą bendruomenę į pasiruošimą šventei. Džiaugiamės darbuotojų, ugdytinių, tėvelių išradingumu, kuriant tautines skrybėles, vainikėlius ir kitus darbelius iš rudens padovanotų gėrybių. Ypatingai didžiuojamės mažaisiais dainorėliais, pasirodžiusiais didžiojoje scenoje kartu su  meninio ugdymo pedagoge Dovile Bičkauskaite, priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Rasa Česaitiene ir Audrone Lozoraitiene.

Įsikūrę „Suvalkiečio sodyboje“, dainavome, šokome, kvietėme šventės svečius iš arčiau apžiūrėti mūsų kiemelį, pasivaišinti suvalkietiškais patiekalais.

 

 

                          Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                          Rasa Šalaševičienė