Nuo 2019 gegužės 6 dienos ikimokyklinio ugdymo „Vabaliukų“ ir „Žiogelių“ grupėse pradėta vykdyti unikali edukacinė programa „Magiški kiaušiniai“. Programa sukurta vaikų darželiams, kurie nori stebėti ir išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir  išsiritančius mažus viščiukus.

Dvi savaites 10 darbo dienų (plius savaitgalis) nuo 2019 05 06 iki 2019 05 17 dienos stebėsime kaip į pasaulį ateina nauja gyvybė. Į „Vabaliukų“ ir „Žiogelių“ grupes atvežta visa reikalinga įranga sėkmingam viščiukų išsiritimui iš kiaušinio ir saugiam laikymui bei augimui.

Vaikai kiekvieną dieną patiria neišdildomų įspūdžių – stebi kaip skyla kiaušinis ir iš jo išsirita mažutis, silpnas viščiukas. Edukacinį rinkinį sudaro skirtingų veislių kiaušiniai, todėl išsirito skirtingų spalvų ir dydžių  viščiukai. Kiekvieną dieną grupės vaikučiai kartu su mokytojomis ir tėveliais stebi viščiukų augimo procesą. Kiekvienas ugdytinis stengėsi pamatyti  jau susiformavusio paukštelio išsilukštenimą iš kiaušinio, išsiritusio mažylio pastangas išdžiūti, sušilti ir gyventi. Paaugusius viščiukus vaikai mokė lesti, gerti. Glostė ir mylavo savo naujuosius augintinius, sugalvojo jiems vardus. Edukacinių plakatų pagalba susipažino su vištos gyvenimo ciklu, viščiuko ir ančiuko kūno dalių pavadinimais. Mokytojos atvežtų priemonių pagalba suteikė ugdytiniams naujų žinių apie gyvąją gamtą.

Ačiū programos sumanytojams „Magiški kiaušiniai“. Dėkojame lopšelio-darželio direktorei Aldonai Stagniūnienei už suteiktą galimybę vykdyti šį projektą bei „Vabaliukų“ ir „Žiogelių“ grupių tėveliams už pritarimą ir paramą.

 

Parengė IU mokytoja-metodininkė Ineta Levulienė.

 

x