Vasario 21 d. darželyje paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Minint šią dieną Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje „Šypsenėlė“ vykdyta daugybė naratyvinių veiklų. Priešmokyklinės ugdymo grupės „Boružėlės” ugdytiniai ir mokytojos pakvietė visus į viktoriną „Gimtųjų žodžių apkabinta Lietuva“. Ikimokyklinė ugdymo grupė „Kodėlčiukai” kvietė sužinoti, ką slepia stebuklingi krepšeliai. Ugdytiniai noriai spėliojo kas krepšelyje „gyvena”, apibūdino rastą daiktą, įvardino pirmą garsą, skaičiavo žodžio skiemenis. Ikimokyklinės ugdymo grupės „Saulės zuikučiai” grupės mokytojos ir ugdytiniai pasitiko svečius kviesdami pamąstyti, greitai ir teisingai atsakyti į pateiktus klausimus. Vėliau išmėgino rankos taiklumą, mėtydami minkštas gniūžtes į „žodžių taikinį”.

Priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai” grupės vaikučiai gimtosios kalbos dieną kvietė sekti pasakas. Vaikai turėjo galimybę pasirinkti vaidmenis, kurti, atsiskleisti.

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos paminėjimą vainikavo skambios dainos apie Lietuvą, apie mūsų gimtą kraštą. Mažieji lietuvaičiai dovanojo savo pirmuosius išmoktus eilėraštukus, vyresnieji kvietė žaisti senovinius lietuvių liaudies žaidimus.

Mes, lietuvių tauta, savo gimtąja kalba didžiuojamės. Tai – pati brangiausia kalba, išsaugota mums mūsų tėvų, senelių ir prosenelių, kurią mylime ir puoselėjame, kaip medį, kuris nuolat keičiasi.

 

x