2018 m. balandžio 13 d. virš mūsų gimto miesto, Marijampolės kultūros centre, sparnus išskleidė „POEZIJOS PAUKŠTĖ“ – Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų bendruomenių kūrybinis  projektas, skirtas Marijampolei – :Lietuvos kultūros sostinei, poezijai, tarptautinei kultūros dienai paminėti. Šio renginio organizatorius – Marijampolės vaikų lopšelis – darželis „Šypsenėlė“.

Skatinant vaikų domėjimąsi poezija, jos žodžių skambesiu, atskleidžiant vaikų kūrybinius sumanymus, talentus, renginyje prisimintas mūsų krašto poetas Anzelmas Matutis, minint jo 95 –ąsias gimimo metines ir vaikų poetė, su kuria daugelis Marijampolės ikimokyklinių įstaigų  ir pradinių mokyklų bendradarbiauja daugiau nei 20 metų – Zita Gaižauskaitė. Mažieji talentai iš vienuolikos švietimo įstaigų: iš l/d „Rūta“, „Nykštukas“. „Varpelis“, „Pasaka“, „Linelis“, mokyklos daugiafunkcio centro „Žiburėlis“, Igliaukos A. Matučio gimnazijos,  pradinės mokyklos „Smalsutis“, R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos, Mokolų progimnazijos deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, vaidino inscenizacijas pagal šių poetų kūrybą.

Šiame renginyje Marijampolės kultūros centro kultūros renginių  vadybininkė  Lina Bankauskaitė-Šleinotienė pristatė kultūros centro vykdytą akciją „Vaikų taikos delnai“. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio PU grupių „Boružėlės“ ir „Smalsučiai“ bei IU grupės „Žiogeliai“ ugdytiniai.

Poezijos šventės vedėjos Audronė Lozoraitienė ir Ineta Levulienė pakvietė visus dalyvius bei žiūrovus į stebuklingą poezijos pasaulį. Choreografės Birutės Želvienės šokis „Paukštė“, kurį šoko  l/d „Šypsenėlė“ vaikai, muzikinė kompozicija „Spindulėlis“, kurią pristatė ugdytiniai iš IU grupių „Vabaliukai“, „Saulės zuikučiai“, „Svajokliukai“ kartu su auklėtojomis Jolanta Jasiulevičiene, Danguole Masionyte, Ineta Levuliene dovanojo pakilią pavasarišką nuotaiką ir po švelnų saulės spindulėlį.  Mažosios Gustės Šalaševičiūtės (M. Kažemėkienė) iš IUG „Spalviukai“, Agnės Stadaliūtės (D. Zeikuvienė) iš PUG „Pelėdžiukai“ ir Lukos Petruškevičiūtės (R. Grigienė) iš PUG „Boružėlės“ skaitomos eilės vaiko lūpomis perdavė poetų emocijas, vaikystės išgyvenimus. PUG „Boružėlės“ ugdytiniai rinko raideles, inscenizuodami Z. Gaižauskaitės eilėraštį „Abėcėlė“.           PUG „Smalsučiai“ ugdytiniai su pedagogėmis Rasa Česaitiene, Audrone Lozoraitiene ir meninio ugdymo pedagoge Dovile Bičkauskaite  linksmai nusiteikę atliko lietuvių liaudies žaidimą „Tu Lietuva, Tu mana“. 

Renginyje apsilankė Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas,  kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakaravičienė ir švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Laimutė Jakevičienė, kuri visus dalyvavusius pedagogus apdovanojo Marijampolės švietimo skyriaus vedėjo padėkomis. Renginiui įpusėjus tarti sveikinimo žodžius į sceną buvo pakviestos vaikų poetė Zita Gaižauskaitė ir eilėraščius vaikams pradėjusi kurti Edita Andriulionienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė kartu su auklėtojomis Rasa Delnevičiene ir Rūta Radzevičiene renginio metu pristatė naujai startuojančią akciją – Ilgiausios piešinių ir poezijos knygos kūrimą  „Mano gimtieji namai – Marijampolė“, skirtą Marijampolei – kultūros sostinei, kurią organizuos vaikų l/d „Šypsenėlė“ . Akcijos akcentas –  visa knyga – Pergamentinis ritinys bus pristatyti  birželio 1 d. Marijampolės Poezijos parke.

„Poezijos paukštė“ iniciatorė ir organizatorė mūsų darželio direktorė Aldona Stagniūnienė pasidžiaugė puikia švente, padėkojo dalyviams, poetei, renginio partneriams ir visiems įteikė šventės simbolį skulptūrėlę „Poezijos paukštė“, o mažiesiems dalyviams padovanojo knygelių ir saldžių dovanėlių.

Visą šventę vainikavo finalinė daina, kurios bendraautorės yra meninio ugdymo pedagogė Dovilė Bičkauskaitė ir vaikų poetė Zita Gaižauskaitė.

Džiaugiamės, kad prie šio kūrybinio projekto organizavimo prisijungė ne tik l/d „Šypsenėlė“ darbuotojai, bet ir vaikų tėveliai.

 

x