Metodinė diena „SPALVŲ KARALYSTĖJE“

Šių metų sausio 17d. vyresn.auklėtoja M. Kažemėkienė dalijosi savo darbo patirtimi su l/d „Šypsenėlės“ įstaigos pedagogėmis.

Vaiko pasaulis apsuptas įvairiomis spalvomis. Jis stebi jas, tyrinėja ir mažais žingsneliais žengia

spalvų pažinimo takeliu.

Spalvos vaikams – atgaiva ir į ją kiekvienas reaguoja kitaip, tačiau supranta jas skirtingai nei suaugusieji. Spalvos – svarbi priemonė išreikšti emocijoms, ypatingai toms, kurias labai sunku apsakyti. Todėl draugaujant su spalvomis, padedame vaikui atrasti reikiamas spalvas ir pažaisti su jomis.

Ugdome vaikų gebėjimą pažinti spalvas per pojūčius, žaidimus, vaidybą, plėtojant vaikų kūrybiškumą, tyrinėjant spalvų pasaulį, suteikiant vaikams džiugių emocijų, „Spalviukų“ grupėje vyko metodinė diena, kurioje l/d „Šypsenėlė“  ugdytiniai, direktorė,  pedagogės „keliavo po Spalvų karalystę“.  Skambant muzikos garsams, vaikučiai susitiko su „Spalvų karaliene“, ir leidosi į spalvingą kelionę, kurioje atrado įvairių spalvų šėlsmą. Tai ir įvairių spalvų kamuoliukai, spalvoti  krepšeliai, įvairių spalvų geometrinės figūros, balionai, įvairių spalvų saldainiukai.

ŽNI metodo pagalba vaikai atrado raudoną, mėlyną, žalią ir daug kitų spalvų, improvizavo, tyrinėjo, eksperimentavo, rūšiavo, kūrė savo meninius darbelius. Vaikų dėmesys buvo kreipiamas į tai, kokios spalvos būdingos metų laikams: rudeniui, žiemai, pavasariui, vasarai, akių žvilgsnį traukė žiemos baltumas, pavasario žaluma, vasarėlės šiluma ir Rudenėlio spalvos.

  Spalvų žaismas sukėlė vaikams  begalę jausmų ir minčių, ir įkvėpė kūrybiškumo, gerumo ir džiaugsmo kibirkštėlę.