Taip pavadintas Respublikinis ikimokyklinio, pradinio ugdymo ir kitų ugdymo įstaigų vaikų kūrybinis – meninis projektas, skirtas Prisikėlimo šventės laukimui, tautų laisvės įprasminimui, solidarumui su Ukrainos žmonėmis palaikyti, Vaikų gynimo dienai ir tarptautinei kultūros dienai paminėti. Projektą suorganizavo mūsų darželis. Norime, kad su atgimstančia gamta ukrainiečių žemėje įsivyrautų taika ir ramybė, kad mūsų vaikų vaikystė būtų saugi ir laiminga, kad jie nepatirtų karo baisumų ir negandų.

Pirmasis projekto etapas – kūrybinių darbų parodos atidarymas įvyko šių metų balandžio 14 d. Marijampolės  Petro Kriaučiūno Draugystės bibliotekoje. Parodoje pristatomi 13-os Lietuvos švietimo įstaigų darbai, kuriuos apžiūrėti galima iki gegužės 4 dienos. Marijampolei atstovavo vaikų lopšeliai darželiai „Nykštukas“, „Želmenėliai“, „Rasa“, „Rūta“, „Žiburėlio“ mokykla – daugiafunkcis centras. Projekto parodos ekspoziciją galima pamatyti virtualioje aplinkoje adresu: www.ldsypsenele.lt, Marijampolės Petro Kriaučiūno Draugystės padalinio bibliotekos Facebook socialiniame tinklalapyje  (https://www.facebook.com/draugystes.biblioteka) ir Facebook socialinio tinklalapio „Auklėtoja Auklėtojai  (idėjos, darbeliai, pamokėlių planai)“ grupėje. 

Kūrybinio – meninio projekto iniciatorė Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ direktorė A. Stagniūnienė padėkojo projekto organizatorėms: pavaduotojai R. Šalaševičienei, meninio ugdymo mokytojai D. Bičkauskaitei, ikimokyklinio ugdymo mokytojoms G. Mozūraitienei, D. Masionytei, I. Bagdonienei už parodos parengimą ir pristatymą, ikimokyklinio ugdymo mokytojai E. Šipšinskienei  – už pagalbą, ruošiant darbų ekspoziciją. Direktorė pasidžiaugė vaikučių išsakytomis mintimis ir  palinkėjo  šiltų, šviesių švenčių, akcentuodama Laisvės svarbą žmonijai. Susirinkusius į projekto pristatymą dainomis ir eilėmis sveikino mažieji Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ ugdytiniai, o nuskambėjusi daina „Laisvė“ priminė, kad tik laisvė žmogui atneša džiaugsmą, ramybę ir gerovę.

 Draugystės bibliotekos vedėja D. Lukšienė linkėdama dar daug kūrybinių idėjų, padėkojo mūsų darželio direktorei ir visai bendruomenei už darnų ir ilgalaikį bendradarbiavimą. Sulaukėme ir netikėtų svečių – parodą aplankė Europos parlamento nario B. Ropės patarėjas A. Stankevičius.

Meninio – kūrybinio projekto „Pavasaris su Laisvės Paukšte“ antrasis etapas – šventinis koncertas – vyks birželio 1 dieną, Marijampolės Pašešupio parke.

 

                                                                                      Projekto organizatoriai

 

 

x