Skaisti vasaros saulė ir kvepiantys alyvų žiedai, tarytum byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Artėjant išleistuvių šventei, nejučia susimąstėme, kaip gi šiemet pasitiksime vasarą ir paminėsime mokslo metų pabaigą? Pandeminė situacija ir besikeičiantis požiūris į ugdymą, skatina ieškoti įvairesnių formų organizuojant šventes, kurios vaikams būtų įdomios, kuriose kiekvienas aktyviai įsitrauktų ir dalyvautų.

Šiemet lopšelio – darželio  „Šypsenėlė“ priešmokyklinių ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ ir „Smalsučiai“ suorganizavo šventę kartu. Mokytojos lauke sukūrė šventinį vaizdą su užrašu „Lik sveikas, darželi“,  gėlėmis, helio balionais…Pačią spalvingiausią ir  daug gerų emocijų sukeliančią šventę pradėjo gražiausiais linkėjimais ugdytiniams. Darželio direktorė Aldona Stagniūnienė sveikino vaikučius sėkmingai užbaigus priešmokyklinio ugdymo programą, dėkojo jiems už šypsenas, linkėjo didžiausios sėkmės, įsimintinų akimirkų, naujų įspūdžių mokykloje,

kiekvieną ugdytinį, padedant direktoriaus pavaduotojai, apdovanojo darželio baigimo diplomais, knygelėmis ir šiltais apkabinimais. Visiems susirinkusiems buvo džiugu stebėti, kaip vaikai skambiai dainavo, išraiškingai deklamavo, o pasigirdus išleistuvių valso garsams, sudrėko akys…Į šokio sūkurį įsijungė ir mamytės. Tėveliai susižavėję stebėjo, kiek daug jų vaikučiai išmoko darželyje ir kokie subrendę išeina į mokyklą. Gražiausi padėkos žodžiai skambėjo iš tėvelių lūpų darželio direktorei, šilčiausiais ir nuoširdžiausiais apkabinimais buvo apdovanota darželio bendruomenė, kurioje laimingi augo jų vaikai. Graudu buvo, kai vaikai dainavo „Lik sveikas, darželi…“, tačiau linksma, kai leido savo svajonę kartu su heliniais balionais į dangų. Visų  veidukai šypsojosi ir lydėjo į dausas margą balionų puokštę – „juk dar vasara graži ir jos džiaugsmai visi visi…“ Abiejų grupių vaikučiai, tėveliai ir darželio bendruomenė pasijuto didele šeima. Žibančios vaikų akys, plačios šypsenos veiduose išdavė, kad sumanymas švęsti kartu buvo puikios šventės akcentas.

„Ką gi, eikit, širdimi jus lydėsim.

Tegul būna svajonės jūs šviesios,

Tegul būna jums tiesūs keliai“.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja  A.Lozoraitienė

 

 

x