PUG „SMALSUČIAI“ ATSISVEIKINA SU ZIPIU

Visus metus PU grupės „Smalsučiai“ ugdytiniai ir jų mokytojos įgyvendino tarptautinę  prevencinę socialinių įgūdžių ugdymo programą „Zipio draugai”. Pažintį su Zipiu pradėjo kalbėdamiesi apie jausmus, o pabaigė švente „Švenčiame kartu“, kur buvo įteikti „Zipio draugų“ pažymėjimai. Ruošdamiesi šventei, vaikai pasigamino karūnas, jas puošė, prisiminė Zipio valandėlės taisykles, jiems įsimintiniausias valandėles.

Draugystė su Zipiu padėjo ugdytiniams augti pasitikintiems savimi, mokantiems susidraugauti, prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių, kitaip tariant – įveikti įvairius kasdienius sunkumus.   Apibendrinto, ką išmoko, pakartojo pratimus, kurie ypač patiko, sugrįžo į sunkias situacijas ir ieškojo išeičių, prisiminė, kada reikia kreiptis pagalbos, kaip galima padėti kitiems, kaip spręsti konfliktus…

Tikimasi,  jog vaikai išėję į mokyklą, sieks ne tik gerų mokslo rezultatų, bet ir sėkmingai bendraus, mokės susitvarkyti su jausmais, susiras daug draugų, bus empatiški. Programa „Zipio draugai“ yra pripažįstama pasaulyje kaip viena veiksmingiausių ankstyvosios prevencijos programų, skirta tokiems mažiems vaikams.

 

                                                                                                           PU mokytoja A. Lozoraitienė