„Miestas, kuriame aš gyvenu“

Į DARBELĮ SKUBA ŽMONĖS,

VAKARE – Į NAMUČIUS.

DIENĄ PALYDĖT PAKVIEČIA

MIESTAS MŪSŲ NUOSTABUS.

 

BERIA SPINDULIUS SAULUTĖ,

KVIEČIA KELTIS PAUKŠTELIUS.

RYTAS KVIEČIA MUS DARŽELIN

„ŠYPSENĖLĖ“ LAUKIA MŪS !

 

BUNDA GATVĖS, BUNDA AIKŠTĖ,

MIESTE RYTAS TOKS ŽAVUS.

MARIJAMPOLĖN PASISVEČIUOT PAKVIEČIA

MIESTĄ MYLINTIS ŽMOGUS.

                                                                               (auklėtoja Palmyra Spūdienė)

 

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje lopšelio – darželio „Šypsenėlės“ direktorės Aldonos Stagniūnienės iniciatyva buvo surengta Respublikinė ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų paroda „Miestas, kuriame aš gyvenu“. Jos tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, emocinį intelektą, kalbos bei minties raišką, vertybines nuostatas, puoselėjant pilietiškumo jausmą ir stiprinant partnerystę tarp švietimo įstaigų.

 Parodoje dalyvavo Marijampolės, Šiaulių, Kauno, Vilkaviškio, Visagino miestų ugdymo įstaigų pedagogai bei jų ugdytinai. Gamindami knygeles, fotoalbumus, atvirukus apie savo gimtąjį miestą, jie atskleidė meilę savo tautai, savo miestui, gimtinei, kalbai, nes kiekvienas miestas, didelis ar mažas, gali papasakoti labai daug, atversdamas savo miesto gyvenimo knygą. Buvo sukurtos devynios knygos, du fotoalbumai ir virš dviejų šimtų atvirukų, kurie bus padovanoti globos namuose gyvenantiems seneliams.

 Parodos atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių, tarp kurių buvo ir Marijampolės mero pavaduotoja Irena Lunskienė bei Marijampolės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys, kurie parodos organizatorius apdovanojo padėkos raštais.

Visus svečius atvykusius į parodos atidarymą pasveikino Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ vokalinis ansamblis, vadovaujamas meninio ugdymo pedagogės Dovilės Bičkauskaitės, kuris šventę pradėjo darželio atsinaujinusiu himnu. Sveikinimo žodį tarė bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Daiva Bepirštienė. Ji pasidžiaugė mūsų darželio idėjomis, kūrybiškumu, išradingumu.

Darželio direktorė Aldona Stagniūnienė padėkojo visiems parodos svečiams, dalyviams ir akcentavo, kad mylėdami savo kraštą, rodydami pavyzdį vaikams, mes suaugusieji galime juose pasėti tikro lietuvaičio, savo gimto krašto, savo miesto patriotiškumo grūdelį ir iš jo išauginti stiprų daigelį. Pristatydama parodos dalyvių kūrybinius darbus, direktorė pasidžiaugė Šiaulių miesto lopšelio – darželio „Pupų pėdas“ sukurta knyga, kurioje labai aiškiai atsispindi šio miesto istorija. Paminėjo mūsų įstaigos sukurtą knygą „Mano miestui“, kurioje atskleisti Marijampolės nuostabūs vaizdai: tekanti Šešupė, Poezijos ir Vytauto parkai, ošiantys medžiai ir fontanų purslai, suteikiantys jėgų, idėjų naujiems darbams, kurie yra atgaiva kūnui ir sielai.

 

x