Sulaukėme Advento – gražiausio, paslaptingiausio ir prasmingiausio prieškalėdinio laikotarpio. Šis laikotarpis ne tik  susitelkimo ir ramybės metas, tačiau pats darbingiausias laikas visai šeimai. Namuose pakvimpa imbieriniais sausainiais, suspindi lemputės ant eglutės, tyliai rusena Advento žvakės. Šiais metais Advento laikotarpis ypatingas ir Marijampolės lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ bendruomenei. Marijampolės lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ bendruomenė subūrė visus dalyvauti parodoje „Betliejaus žvaigždės pasaka“. Paroda skirta Advento ir Šv. Kalėdų laukimo laikotarpiui. Kūrybinės parodos „Betliejaus žvaigždės pasaka“ tikslas: padėti vaikui suvokti Advento ir Šventų Kalėdų laukimo prasmę, perteikti prieškalėdinio laikotarpio nuotaiką ir svarbą. Šios parodos iniciatorė – lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ direktorė Aldona Stagniūnienė, kurios idėjos, kūrybinis polėkis, optimizmas skatina įstaigos bendruomenę puoselėti šventines tradicijas net šiuo sunkiu laikotarpiu. Parodą koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė, kuri džiaugiasi, kad parodoje sudalyvavo tiek daug šalies pedagogų, ugdytinių ir jų šeimų.

         Labai džiugu, kad parodoje sudalyvavo 67 švietimo įstaigos iš visos Lietuvos:  Alytaus, Ariogalos, Garliavos, Jonavos, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Lazdijų, Marijampolės, Panevėžio, Pasvalio, Pakruojo, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Zarasų ir Vilniaus miestų bei rajonų.  Švietimo įstaigas atstovavo 122 pedagogai, jų ugdytiniai ir vaikučių tėveliai. Šiai parodai buvo pateikta 205 skaitmeninės  fotografijos, gauta virš 60 padarytų fotografijų, kurios nuo 2020 gruodžio 4d. eksponuojamos Marijampolės Draugystės bibliotekos languose. Fotografijos priverčia kiekvieną skubantį praeivį stabtelti ir pasigrožėti, pasidžiaugti Advento ekspozicijų fotografijomis. Nuotraukos languose sukuria šventinę nuotaiką ir miesto gyventojams. Lopšelio – darželio „Šypsenėlės“ vaikų, tėvelių ir pedagogų pagamintos kūrybinės ekspozicijos  papuošia ir džiugina grupes ir kitas darželio patalpas.  Taip pat iš skaitmeninių nuotraukų sukurtas filmukas „Paroda „Betliejaus žvaigždės pasaka“, kurį gali pamatyti kiekvienas norintis youtube.com svetainėje.

          Šiuo metu darydami mažus darbus, kuriame didelius, šventinius stebuklus. Buvimas kartu, šventinių tradicijų puoselėjimas padeda  nugalėti savyje blogį, uždegti gerumo šviesą savo širdyje ir ją dovanoti visiems, kurie gyvena šalia mūsų…

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Spūdienė 

 

x