Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda „Lietuva – vaiko širdyje“

„LIETUVA-VAIKO ŠIRDYJE“

 

…Tai gražiai skambėjo žodžiai:

Laukas, pieva, kelias, upė.

Tai gražiai iš jų išaugo

Vienas žodis – LIETUVA !…

(J. Marcinkevičius)

 

Vasario 14 d. Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ bendruomenė pakvietė į respublikinės ikimokyklinio, pradinio ir kitų ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų parodos uždarymą „Lietuva – vaiko širdyje“, kuri jau keletą savaičių buvo eksponuojama Marijampolės Draugystės bibliotekoje. Įstaigos direktorė Aldona Stagniūnienė, sveikindama visus atvykusius, pasidžiaugė darželio bendruomenės išradingumu, kūrybiškumu, šimtais nuostabių darbų iš visos Lietuvos, nes parodoje dalyvavo daugiau nei 700 vaikučių iš 101 ugdymo įstaigos.  Paminėti Vasario 16-ąją, prisiminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir 2018 m. Marijampolės – Lietuvos kultūros sostinės metų akimirkas panoro visų Lietuvos regionų darželiai, mokyklos, gimnazijos iš: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Jonavos, Ignalinos, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Kelmės, Vilkaviškio, Kretingos, Radviliškio, Ukmergės, Telšių, Šilutės, Kybartų, Gižų, Mažeikių, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šilalės.

Marijampolės savivaldybei parodoje atstovavo dvylika švietimo įstaigų. Tai – Marijampolės vaikų lopšeliai darželiai: „Rasa“, „Rūta“, „Nykštukas“, „Šaltinėlis“, „Varpelis“, „Linelis“, „Pasaka“, „Vaivorykštė“, „Žiburėlio“ daugiafunkcis centras, „Saulės‘ pradinė mokykla, mokykla – darželis „Želmenėliai“, Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla. Parodai pateikta daug Lietuvos valstybės šimtmečio simbolių – tai varpai, trispalvės vėliavos, tautinės juostos, Gedimino pilys, šimtmečio medžiai,  trispalvės širdelės. Darbai buvo gaminami naudojant įvairią techniką ir medžiagas.

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytiniai, jų mokytoja A. Lozoraitienė ir meninio ugdymo mokytoja D. Bičkauskaitė pakvietė pasiklausyti eilėraščių, dainelių apie Lietuvą ir apie savo gimtą miestą Marijampolę. Sveikinimo žodį tarė Marijampolės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė.  Tarpinstituciniu  bendradarbiavimu  džiaugėsi Draugystės bibliotekos vedėja Danutė Lukšienė. Parodos dalyviai buvo apdovanoti įstaigos vadovo padėkos raštais, o atvykę svečiai – saldžiomis dovanėlėmis.

Parodos uždarymas sutapo su Meilės diena,  todėl organizatoriai palinkėjo meilės ne tik gimtajam kraštui, mylimam miestui, bet ir šalia esančiam žmogui, vaikui, visiems artimiesiems.