Mes esame tokie maži
O šis pasaulis, toks didžiulis.
Tai būkim viens kitam artimesni:
Ištieskim ranką – atsikelt padėsim,
Ištieskim kitą – apkabinsime pečius,
Nusišypsokim – šypsena lai sako,-
Esu tau draugas – būki juo ir tu!
Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio ugdytiniai.
Ši veiksmo savaitė skatino visus vaikus ir suaugusiuosius pastebėti patyčias, pranešti apie jas ir taip jas stabdyti, ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius.
Veiksmo savaitės metu ikimokyklinio ugdymo grupė „Kačiukai“ gamino „Draugystės knygą”, kurioje esantys piešinukai, vaikų mintys kviečia būti draugiškais, neskriausti vieni kitų, nepalikti draugo nelaimėje.
Priešmokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“ visą savaitę buvo gvildenamos draugystės ir bendravimo temos. Vaikai kūrė „Draugystės ratelį” , kurio metu patys rinko draugiškiausią, paslaugiausią, supratingiausią, geriausią grupės draugą.
IU grupėje „Spalviukai“ lankėsi mažieji IU grupės „Svajokliukai“ ugdytiniai, kurie dalyvavo pokalbių rytmetyje „Draugystės ratelis“. Jo metu vyko pokalbis apie draugus, draugystę, mandagumą, atjautą. Mažųjų akelės pamatė linksmus, liūdnus veidelius, išgirdo daug gražių žodelių, dainelių, linkėjimų draugui. Daug džiugių emocijų sukėlė vaikams bendras draugystės piešinys, kuriame vaikai žaidė su spalvomis: piešė, tapė piršteliais, išreiškė savo jausmus ir nuotaikas. Atsisveikinant „Spalviukų“ grupės vaikučiai mažiesiems savo draugams padovanojo po spalvotą balionėlį.
Visose grupėse buvo organizuojami patyčių prevencijai skirti pokalbiai ir užsiėmimai. Savaitei be patyčių atspindėti buvo įrengti stendai.
Vaikai daug sužinojo apie patyčias, taip pat tolerancijos, draugystės svarbą, įgijo pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų, santykiai tapo draugiškesni, dažniau teko girdėti susitarimo, atsiprašymo, supratingumo žodžių.
„Draugai yra lyg tylūs angelai, kurie pakelia mus aukštyn, kai mūsų sparnai pamiršta, kaip reikia skraidyti“.