Steponas Darius ir Stasys Girėnas skrenda į Lietuvą!“ – taip 1933 metais Kauno radijas paskelbė neįtikėtinos kelionės pradžią, kai du Lietuvos pilotai pasiryžo perskristi Atlanto vandenyną. Likus vos 650 km iki kelionės tikslo, lėktuvas sudužo tuometinės Vokietijos miškuose. Ten, Vokietijos miškuose, kartu su žuvusiais pilotais išliko didingo skrydžio ir Lietuvos istorijos dalis. Šiandien lakūnų drąsą ir ryžtą lietuviai šlovina bei prisimena jau beveik šimtmetį. Šis skrydis tuo metu buvo išskirtinis pasiekimas ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, nes juo buvo gabenama pirmoji istorijoje transatlantinė oro pašto siunta.

Minint  S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė” bendruomenė, surengė Respublikinę ikimokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų parodą „Skrydis per Atlantą“. Parodos organizatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Irma Bagdonienė, Gitana Mozūraitienė, Evelina Šipšinskienė, Reda Dereškevičienė, meninio ugdymo mokytoja Dovilė Bičkauskaitė ir mokytojos padėjėja Vitalija Jančiūtė kartu su darželio partneriais – Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padaliniu, vadovaujamu Danutės Lukšienės, dalyvius pakvietė kurti lėktuvėlio „Lituanica“ maketus, piešti piešinius ir gaminti kitokius kūrybinius darbus, atitinkančius parodos temą.

Lapkričio 22 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje vykusiame parodos atidaryme savo patriotiškumą puoselėjantys mažieji ikimokyklinės ugdymo grupės „Saulės zuikučiai“ lietuvaičiai ir jų mokytojos susirinkusiems dovanojo skambiausias daineles ir eiles skirtas S. Dariaus ir S. Girėno atminimui. Parodos organizatorės džiaugėsi, jog paroda sulaukė daug dėmesio ir nemažo dalyvių skaičiaus ne tik iš Lietuvos. Parodai savo kūrybinius darbus pristatė dalyviai iš Kauno „Šančių“ lopšelio – darželio, Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos, Šiaulių lopšelio – darželio „Pasaka“, Šiaulių techninės kūrybos centro, Marijampolės lopšelių – darželių „Želmenėliai“, „Pasaka“, “Šypsenėlė”, Vilkaviškio R. Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro, Marijampolės Petro Armino progimnazijos, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro, bei dalyviai iš užsienio ugdymo įstaigų – „Queen Mary Avenue Infant & Nursery School” UK ir Danijos Odenso Lituanistinės mokyklos.

Įstaigos direktorė Valentina Pranckevičienė pasidžiaugė parodos dalyvių kūrybinėmis idėjomis, įteikė padėkas, o mažuosius dainorėlius apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Respublikine ikimokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų paroda „Skrydis per Atlantą“ galima pasigrožėti Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje adresu Draugystės g. 5 Marijampolė nuo 2023 m. lapkričio 22 d. iki 2023 m. gruodžio 12 d.

 

                                                                                                                     Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

                                                                                                                     Gitana Mozūraitienė

 

x