2018 balandžio pradžioje darželio ikimokyklinio ugdymo grupėje „Žirniukai“ buvo vykdoma švaros savaitė. Ugdytiniai kartu su grupės auklėtoja G. Žemaityte ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste S. Sideriene vedė užsiėmimą, kurio tikslas buvo skatinti vaikų asmens higienos įgūdžius ir aplinkos tvarkymo svarbą.

Rankų higienos užsiėmimo metu vaikai sužinojo kas yra mikrobai, ką jie gali sukelti kaip patenka į organizmą, kaip nuo jų apsisaugoti ir kokių priemonių imtis norint išvengti plitimo.

Vaikai žiūrėjo filmuką apie „Rankų higieną“ ir buvo supažindinti su rankų plovimo svarba ir taisyklėmis.  Taip pat vaikai galėjo pačiupinėti „bakterijų maišelį“ su specialiais milteliais, kurie nudažo ant rankų esančius nešvarumus ir tampa matomi pašvietus specialiu žibintuvėliu. Vaikai galėjo pamatyti kaip atrodo nešvarios  rankos  su „bakterijomis” ir nusiplovę rankas vėl tikrino ar teisingai jas nusiplovė. Užsiėmimo pabaigoje kartu su vaikais kalbėjome ir apie aplinkos tvarkymo būtinybę, bei apie atliekų rūšiavimą. Kartu su vaikais susipažinome, kokios spalvos yra atliekų rūšiavimo konteineriai ir kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, bei kokia visa to nauda aplinkai.

 

                                                                                      Sveikatos priežiūros specialistė S. Sideriene

 

x