2021 m. gruodžio 17 dieną Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ „Smalsučių“ grupė virto sveiko maisto dirbtuvėlėmis. Grupėje svečiavosi Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos stovyklos „Cukraus detoksas“ lektorė Julija Maksimova. Lektorė kartu su vaikais ir darbuotojomis gamino sveikuoliškus skanumynus, kurių gamybai nenaudojo cukraus. Vaikai susipažino su maisto gaminimo higiena bei sauga, spėliojo iš kokių produktų pagaminti miltai, šokolado keliu ir sveikos mitybos piramidės plakatu. Pagamintų skanumynų išvaizda, skonis, kvapas, pats kulinarinis darbas ir laukimas atsipirko – visi ragavo ir buvo pakartojančių. Lektorei vaikai su darbuotojomis atsidėkojo šypsenomis ir kvietėsi dar kartą užsukti į svečius.

Na, o su tėveliais dalinamės gamintų skanumynų (apelsininiai sausainiai ir šokoladiniai vaisiai ir uogos ant pagaliukų) receptais. Bus jie skanesni, kai kartu gaminsite su vaikais. Kartu praleistas laikas padeda vaikui socialiai augti, tobulėti, o kartu ir jums pažinti savo vaiką.

Originalaus apelsininių sausainių recepto nuoroda:

https://www.facebook.com/groups/cukrausdetoksas/

 

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jurgita Levuškinienė

 

x