Trys Karaliai – sausio 6-ąją dieną minima šventė. Lietuvoje ją tradiciškai laikome visų žiemos švenčių pabaiga, kai nupuošiamos eglutės ir visos kalėdinės dekoracijos paslepiamos sandėliukuose iki kitų metų.

Pasakojama, kad Betliejuje gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai. Iš tiesų jie nebuvo karaliai, gal tik nuo viduramžių jie taip buvo vadinami todėl, kad atkeliavo iš pasakiškai turtingų Rytų. Iš tiesų Kasparas, Merkelis (Melchioras) ir Baltazaras buvo išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą. Netikėtai danguje sužibėjusi ryški žvaigždė sudrumstė šių vyrų ramybę, mat pranašystės skelbė, jog tokio šviesulio pasirodymas sutaps su Atpirkėjo atėjimu į žemę. Taigi išminčiai nutarė aplankyti Kūdikį ir išrinkę jam dovanas – aukso, smilkalų ir miros – leidosi į kelionę.

Tradiciškai ir mūsų darželyje Trys Karaliai, kurių vaidmenis atliko meninio ugdymo pedagogė D. Bičkauskaitė, auklėtojos L. Stadalienė ir P. Spūdienė, leidosi į kelionę po visą įstaigą. Išminčių dovanomis apdovanoti administracijos bei techninio personalo darbuotojai. Nepamiršti buvo ir vaikučiai. Jie darželio aktų salėje buvo apdovanoti Trijų Karalių nuotaikingu muzikiniu pasirodymu.

 

x