UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ „ŽIEMA, ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO!”

Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes negalima dirbti, kitaip nelaimių galima sulaukti: juokauta, kad lašiniai sukirmys ar vėjais stogus pakels. Užgavėnės turi būti sočios, kvapnios, smagios ir draugiškos – tai sena lietuviška tradicija. Senuosius mūsų  papročius saugo bei linksmintis moka ir Marijampolės vaikų lopšelis – darželis „Šypsenėlė“, kovo 5 dieną į kiemo šventę sukvietęs didelį būrį persirengėlių, kurie yra svarbiausias Užgavėnių akcentas. Raganos, velniai, čigonės ir daktarai linksminosi patys o ir kitus linksmino.

Svarbiausi šventės persirengėliai Lašininis (IU mokytoja L. Stadalienė) ir Kanapinis (IU mokytoja I. Levulienė), kaip ir kasmet, surengė varžytuves, prie kurių prisijungė visi šventės dalyviai. „Gaidžių peštynėse“, „Blynų mėtymo“ ir virvės traukimo rungtyse, organizuotose Čigonėlės (IU mokytoja D. Masionytės), varžėsi patys drąsiausi ir stipriausi. Su persirengėlių pagalba, po ilgos ir įtemptos kovos, buvo išsiaiškintas varžytuvių nugalėtojas, juo tapo pavasario pranašas Kanapinis. Pavasariui vietos užleisti nenorėjęs, bet pripažinti Kanapinio pergalę turėjęs Lašininis, per daug nenusiminė – žadėjo kitąmet sugrįžti.

Visus susirinkusius skaniausiais ir kvapniausiais blynais vaišino darželio direktorė A. Stagniūnienė, linkėdama visiems kuo greičiau sulaukti pavasario ir saulutės šilumos.

 

 

                                                                                                       Meninio ugdymo mokytoja

 Dovilė Bičkauskaitė