UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

 

 

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

 

Užgavėnės – gamtos žadinimo šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Storulis Lašininis ir išdžiūvėlis Kanapinis, žiema ir pavasaris, eina imtynių kuris kurį nugalės. Kaukėti persirengėliai vaikšto po žmonių kiemus nešiodami Morę, visaip gąsdindami žiemą, kuri galop sudeginama.

Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo).

2017 m. vasario 28 dieną lopšelio – darželio „Šypsenėlė“  kieme  pavasarišku sveikinimu įstaigos direktorė Aldona Stagniūnienė pradėjo gražią persirengėlių šventę, kuri jau tapo tradicine ir  kasmetine – kalendorine švente „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“!

Šventės organizatoriai, kūrybinės grupės „Korio“ lyderė Audronė Lozoraitienė kartu su auklėtojomis Lina Stadaliene ir Ineta Levuliene, persirengusios pagrindiniais šventės personažais (čigone, lašininiu, kanapiniu), suvaidino  dialogo forma „mini“ spektakliuką, kuris priminė visiems senas tradicijas, lietuvių liaudies išmintį.

Vaikai buvo pasipuošę pačių pasigamintomis Užgavėnių kaukėmis. Jie stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovas, patys savo jėgas išbandė liaudiškų žaidimų rungtyse, šoko, dainavo kartu su meninio ugdymo vadove Dovile Bičkauskaite. Renginyje dalyvavo visų grupių auklėtojos su ugdytiniais. Linksmybių metu įstaigos direktorė visą bendruomenę vaišino  Užgavėnių blynais su šypsenėlėmis, lašininis – lašiniais ir skilandžiais, kanapinis – riestainiais. Renginio kulminacija tapo Morės deginimas.

Šventės organizatoriai ir įstaigos direktorė Aldona Stagniūnienė po visų linksmybių linkėjo Gavėnios susikaupimo, gražaus pavasariško džiugesio belaukiant Šv. Velykų.

 

 

vyresnioji auklėtoja

Ineta Levulienė