UŽSIĖMIMAI APIE AKIS IR REGĖJIMO STIPRINIMO PRATIMAI

Akys – tai vienas iš 5 jutimo organų, kurių pagalba pažįstame mus supantį pasaulį. Sutrikus matymui, tapus akliems – sutrinka ir pasaulio suvokimo funkcija. Aklieji turi mokintis vaikščioti, naudojantis baltosiomis lazdelėmis arba su neregių vedliais šunimis, skaityti Brailio raštą, mokintis gyventi su savo sutrikimu. Žmonių su regėjimo sutrikimais pasaulyje registruojama vis daugiau. Todėl turime rūpintis savo akimis taip kaip ir burnos higiena, rankų higiena, mityba ir kt.

Pasaulyje nuo 2000 m. kiekvienų metų spalio antrąjį ketvirtadienį minima Pasaulinė regėjimo diena, o nuo 1964 m. kiekvienų metų spalio 15 d. – Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Minint šias dienas siekiama didinti visuomenės sąmoningumą rūpintis savo regėjimu, organizuoti įvairius prevencinius renginius, sutelkti tiek valstybines, tiek nevalstybines organizacijas kurti ir vykdyti nacionalines aklumo prevencijos programas.

Tą proga spalio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Jurgita Levuškinienė Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Šypsenėlė“ pravedė priešmokyklinio ugdymo grupių mokiniams teorinius-praktinius užsiėmimus. Viena iš regėjimo gerinimo priemonių yra atsipalaidavimas. Todėl užsiėmimai prasidėjo su ramia atpalaiduojančia muzika, giliu kvėpavimu ir užmerktomis akimis. Po to paprašyta užmerktomis akimis atspėti kokius daiktus laiko delnuose. Šio žaidimo metu dauguma nedrąsiai tyrinėjo daiktus. Tačiau visiems labai norėjosi nors kiek pramerkti akis ir užsitikrinti savo saugumu, pasitikrinti ar teisinga nuojauta. Šie žaidimai parodė mokiniams kaip mums svarbu matyti kas yra prieš mus.

Toliau sekė teorinė dalis apie akis, regėjimo sutrikimus, jų prevenciją. Atsakinėta į užduotus klausimus. Pabaigoje atliko regėjimo stiprinimo pratimus. Reflektuojant mokiniai ir mokytojai patvirtino, kad saugoti savo akis reikia ir žinutę tėvams parneš į namus apie regėjimo stiprinimo pratimus. Tam, kad ilgiau prisimintų pateiktą informaciją, mokiniai gavo regėjimo stiprinimo pratimų atmintines ir kūrybines užduotis.