VAIKŲ UGDYMAS NETRADICINĖJE APLINKOJE

Palydint paskutiniąsias rudens dienas š.m. lapkričio 14 d.mažieji vaikų lpšelio-darželio“Šypsenėlė“ “Vabaliukų“grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų:Jurgitos Lazauskienės, Marinos Kažemėkienės, Inetos Levulienės, auklėtojos padėjėjos Rasos Savickaitės bei administracijos darbuotojų atstovės Vilmos Pūkienės lankėsi Kazlų Rūdoje.

Siekiant kokybiškai įgyvendinti projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra (IPUP)“ Inovatyvaus ugdymo modelį “Vaikystė gamtos prieglobstyje“ stengiamas vaikus ugdyti nekasdieninėje, netradicinėje aplinkoje,visais pojūčiais patiriant tai, ką mums duoda motulė gamta.

Edukacinės išvykos metu, vaikai aplankė Kazlų Rūdos girininkijos muziejų.Ten mažuosius ugdytinius pasitiko urėdijos atstovas, papasakojęs įstaigos veiklos istoriją, supažindinęs su įžymiais žmonėmis prisidėjusiais prie mūsų miškų išsaugojimo, atvėrė ugdytiniams kelią į žinių ir pažinimo šalį.Visi vaikai turėjo puikią galimybę iš arti pamatyti vabalųir augalijos pasaulį, kuris puikiai buvo matomas ekspozicijose,Raudonojoje knygoje bei pabrėžė jų išsaugojimo svarbą.

Daug žinių ugdytiniai įgijo apie medžių, krūmų rūšių įvairovę, bei jų augimo procesą, augmenijos ligas ir kaip jas atpažinti. Daugiausiai smalsių žvilgsnių, džiugių emocijų sulaukė miško gyvūnų ir paukščių ekspozicija.Vaikai buvo žingeidūs, aktyviai kėlė klausimus, įdėmiai klausė pasakojimo apie miško gyventojų gyvenimo būdą.

Atsisveikinę su urėdu …“Vabaliukų“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis patraukė pažintiniu miško taku. Pedagogės siekdamos netradicinėje aplinkoje paskatinti vaiką mąstyti, bendrauti, diskutuoti, ugdydamos jausmus, vertybes, padedamos tobulėti, atrasti patrauklią veiklą, įgyti kiekvienam būtinų asmeninių, socialinių ir kultūrinių kompetencijų kartu su ugdytiniais aplankė edukacines miško gyvūnų skulptūras, informacinius stendus su miško fauna.

Neliko nepastebėtas ir neaplankytas smėlio karjeras, masinių renginių vieta su tradicinių krašto amatų(geležies lydymo rudnele, medžio anglies deginimo stilta) maketais, lauko baldais, apžvalgos aikštele“Rezidencija“.

Pasisėmę žinių apie miškų urėdiją, krašto istoriją, miško fauną ir fluorą, mažieji „Vabaliukų“ grupės ugdytiniai, nors pavargę, bet laimingi sugrįžo į darželį planuoti naujų išvykų, pažintinių ekskursijų po gražų Sūduvos kraštą.