…Ten kur pernai pempės klykė,

Šiemet vaikščioja Velykė…

 

Gražų antradienio rytą, praėjus vienai gražiausių pavasario švenčių Šv. Velykoms, Marijampolės vaikų lopšelio – darželio „Šypsenėlė“ vaikučius Velykų kiškutis ir raiboji Vištelė pakvietė į susitikimą su Velykų bobute.

Velykų bobutė priminė lietuvių liaudies tradicijas, kad margučiai simbolizuoja gyvybės atsiradimą – augalijos gimimą, žydėjimą. Tikėdami, kad kiaušinis gali suimti žmonių bei gyvulių ligas, margučius aukodavo dievams, nešdavo ant kapų. Buvo prisiminta, kad senovėje kiaušiniai buvo dažomi ąžuolo žieve, rugių želmenimis, samanomis, ramunėlėmis, svogūnų lukštais. Gražūs raštai – žvaigždutės, eglutės, žalčiukai, įvairūs vingiai, paukščiukai, buvo išliejami vašku ir skutinėjami.

Daug džiaugsmo vaikams sukėlė Velykų kiškučio (auklėtoja Lina Stadalienė)  ir raibosios Vištelės (auklėtoja Rasa Česaitienė) sūpuoklės. Velykų bobutė (auklėtoja Audronė Lozoraitienė) prisiminė seną tradiciją apie linų laistymą vandeniu. Kiek gerų emocijų patyrė darželio ugdytiniai,  kai iš ąsočio buvo šlakstomi vandeniu.

Darželio ugdytiniai mėgavosi ir margučių ridenimo varžybomis. Visi norėjo, kad jų margučiai nuriedėtų kuo toliau. Tai suteikė vaikams daug džiugių emocijų.

Visos šventės metu auklėtojos su vaikais dainavo velykines dainas, žaidė ratelius, klausėsi paukščių čiulbėjimo, miško garsų, kuriems muzikiniais instrumentais pritarė meninio ugdymo pedagogė Dovilė Bičkauskaitė.

 Lopšelio – darželio bendruomenė pasidžiaugė, kad vaikai patyrė ne tik puikių  akimirkų, bet ir giliau suvokė tautines tradicijas.

 

 

 

                               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                                            Rasa Šalaševičienė

 

x